Sklenené mobilné priečky a zimné záhrady

Systém mobilných stien DORMA HSW COMFORTDRIVE posúva hranice vďaka využitiu špičkovéj technológie a rade inovatívnych riešení v konštrukcii a ovládaní mobilných priečok.

Napište nám

Sklenené mobilné priečky a zimné záhrady

Systém mobilných stien DORMA HSW COMFORTDRIVE posúva hranice vďaka využitiu špičkovéj technológie a rade inovatívnych riešení v konštrukcii a ovládaní mobilných priečok. Spája v sebe vlastnosti celosklenených priečok a mobilných stien DORMA HSW, pridáva však režim plne automatického ovládania. Každé krídlo je vybavené vlastným motorom a riadiacou jednotkou, je teda celkom autonómne. Možno tak ovládať celú mobilnu stenu alebo len samostatne jednotlivé krídla.

DORMA HSW COMFORTDRIVE System

 

Systémy mobilných stien DORMA HSW COMFORTDRIVE môžme použiť v interiéri a pri splnení určitých odmienok aj ako súčasť vonkajších plášťov budov. Je teda možné úplne automaticky a bez nutnosti ručnej manipulácie otvoriť alebo uzavrieť zostavu presklených alebo plných krídel systému DORMA HSW OMFORTDRIVE – stlačením jedného ovládacieho tlačidla.

Centrálna riadiaca jednotka umožňuje napojenie na systém EZS / EPS, prípadne na inteligentné systémy pre riadenie chodu budovy. Ovládanie stien DORMA HSW COMFORTDRIVE sa tak v parametroch komfortu a kontroly posúva na špičku v oblasti posuvných stien.

Rôzne varianty

K dispozícii je rad možností pôdorysných tvarov vrátane ohýbaných koľajníc a tiež možnosť vkladania samostatných otočných krídel podľa požiadaviek užívateľa. Samozrejmosťou je možnosť individualizácie mobilných stien použitím skiel s grafickou potlačou, prípadne s farebnými medzisklenenými fóliami či vkladanými dekoračnými materiálmi

Komfort

Úplne automatické ovládanie umožní rýchlo a ľahko zložiť celú mobilnú stenu do parkovacej časti a vytvoriť tak nové možnosti pre spojenie priestora, alebo otvorenie vstupu. Rovnako ľahko sa môže celá stena uzavrieť pri dostatočnom stupni zabezpečenie proti neoprávnenému vniknutiu.
Vďaka sklu však zostáva celý priestor opticky prepojený, umožňuje šírenie svetla v interiéri budov.

Zimné záhrady

 

Mobilné sklenené steny/priečky sa veľmi často používajú, aj pri realizácií zimných záhrad v rodinných domoch. Ich výhodou hlavne v lete je kompletné otvorenie zimnej záhrady. Ďalšia možnosť je využitie pri rôznych prístavbách, ktoré môžu byť celosklenené a istá časť môže byť postavená s mobilných priečok. Veľký hitom hlavne v gastronómií sú dnes celosklenené vonkajšie terasy , kde v lete sú plné otvorené a pri zhoršenom počasí ich vieme veľmi rýchlo uzavrieť.

Možnosti použitia priečok do zimných záhrad

  • Skladacie sklenené steny / priečky
  • Bezrámové steny / priečky
  • Rámové steny / priečky (široká škála možnosti)
  • Mobilné steny / priečky (vysoká modularita priestoru)
  • Samonosné steny / priečky (nie je nutná nosná konštrukcia)

Možnosti odsunutia skladacích sklenených stien

  1. odsunutie sklenených stien v jednej osi na pevný krajný diel
  2. odsunutie sklenených stien s možnosťou sklopenia na stenu
  3. odsunutie sklenených stien do „parkoviska“, ktoré môže byť umiestnené „za rohom“ či v špeciálnej miestnosti
  4. odsunutie sklenených stien na obe strany v kombinácii s možnosťami uvedenými vyššie

Je možnosť urobiť plne automatické skladanie respektíve odsunutie sklenených stien.

Naše realizácie

Posuvná (mobilná stena) reštaurácia – oddelenie nefajčiara

Mobilná posuvná celosklenená stena oddeľujúca dva priestory

Mobilná posuvná celosklenená stena oddeľujúca salónik od hlavnej časti – Hotel GRAND JASNA

Zimná záhrada v rodinnom dome – z prednej strany mobilný celosklenený systém , z bočnej strany pevná sklenená priečka

Napíšte nám vaše požiadavky a my vám obratom pošleme cenu za realizáciu