Sklenené zábradlie so zmyslom pre detail

Celosklenené zábradlie nie je len dizajnovým prvkom. Zaisťuje tiež bezpečnosť pri pohybe na schodisku a vďaka bezpečnostnej fólii medzi sklami chráni proti prepadnutiu.

Napíšte nám

Sklenené zábradlie so zmyslom pre detail

Celosklenené zábradlie nie je len dizajnovým prvkom. Zaisťuje tiež bezpečnosť pri pohybe na schodisku a vďaka bezpečnostnej fólii medzi sklami chráni proti prepadnutiu. Navyše prepúšťa viac svetla ako klasické zábradlia a tým zachováva priestor schodiska presvetlený. Hrany skleneného zábradlia sú zaleštené a zrezané pod 45 °, nie je teda nutné, aby na hornej hrane zábradlia bolo umiestnené madlo. V prípade potreby môže byť samozrejme madlo osadené.

Sklenené zábradlie môžete umiestniť do interiéru domácnosti i firmy, k vstupnému schodisku či na balkón alebo terasu.

Zameriavame sa na kompletné realizácie zábradlia zo skla:

✓ návrh
✓ výroba
✓ montáž

Sklenené zábradlia vyrábame výhradne z vrstveného a zároveň kaleného skla – vďaka tomu je maximálne bezpečné.

Bezpečnosť a parametre skla:

Naše sklenené zábradlia spĺňajú prísne bezpečnostné požiadavky. Na ich výrobu používame vrstvené (VSG) a zároveň kalené (ESG) sklo, ktoré sa skladá z dvoch skiel a bezpečnostnej fólie. Práve táto fólia zaistí v prípade rozbitia zábradlia celistvosť, vďaka ktorej neprepadnete ako v prípade iba skiel kalených.

Pre všetky naše zábradlia používame tvrdené a zároveň vrstvené sklo s hrúbkou minimálne 2 x 8 mm.

Výšku zábradlia stanovujeme na 90 – 110 cm od podlahy. Presnú výšku stanovujeme podľa hĺbky voľného pádu a podľa vás, aby ste sa na schodisku cítili bezpečne.

Celosklenené zábradlie môžeme navrhnúť ako s kovovými, tak s drevenými držadlami, alebo bez nich. Záleží len na vašich požiadavkách. V exteriérových realizáciách doporučujeme používať madlo vo všetkých prípadoch.

Kotvenie samonosného skleneného zábradlia:

Samonosné sklenené zábradlie môžeme kotviť viacerými spôsobmi. Najčastejším spôsobom je kotvenie na nerezové terče alebo pomocou špeciálnych U-profilov, ktoré vieme usadiť aj do skladby podlahy.

Najpraktickejšie, ale aj najdrahším variantom je kotvenie medzi oceľové pásoviny, ktoré vyrábame priamo na mieru. Posledný variant sú nerezové stĺpiky so sklenenou výplňou.

Kotvenie na nerezové terče

 

Najčastejší typ realizácie je kotvenie na nerezové terče. Každé sklenené zábradlie sa navrhne podľa jeho veľkosti na zodpovedajúce množstvo nerezových terčov . Terče môžu byť guľaté alebo hranaté s rozmerom 50 mm z brúsenej nereze, ale aj s ľubovoľne farebným odtieňom podľa odtieňa RAL. Pre kotvenie je potrebné zaistiť dostatočne pevnú konštrukciu, ktorá unesie záťaž skleneného zábradlia. Sklo má pre čo najlepšiu údržbu vzdialenosť od konštrukcie 34 mm. S pomocou terčov sa dá realizovať zábradlie ako na rovných galériách, tak na šikmých schodiskách.

Kotvenie do hliníkového U-profilu

 

Hlavnou výhodou U-profilov je možnosť ich zapustenie do podlahy. Ak celosklenené zábradlie začnete riešiť dostatočne dopredu, vieme osadiť U-profil ešte pred vyliatím podlahy a položením krytiny. Výsledný efekt bude vyzerať tak, že sklo „vybieha z podlahy“. Výška najčastejšie používaného profilu je 125 mm. Farba profilov je eloxovaný hliník, prípadne s eloxážou nereze a alebo komaxitová farba podľa odtieňa RAL. Kotviť hliníkové U-profily môžeme aj z vrchu, aj z boku. Ideálne je kotvenie do železobetónovej dosky.

Kotvenie medzi oceľové pásoviny

 

Tento spôsob kotvenia predstavuje najväčší komfort pri čistení skleneného zábradlia. Medzi stenou a sklom nevzniká žiadna medzera, sklo je osadené medzi oceľové pásoviny, medzi ktoré je sklo pevne zovreté. Vďaka plošnému zovretiu má tento spôsob niekoľko výhod ako je napríklad najväčšia tuhosť skleneného zábradlia Ďalšou výhodou tohto prevedenia je, že ho vyrábame na objednávku a vieme skopírovať aj nerovnomerné prípadne točité schodisko. Vo väčšine prípadov kopírujeme jednotlivé schody, výsledok teda vyzerá, že sklo „vybieha zo schodiska“. Odtieň pásoviny si je možné vybrať podľa vzorkovníka RAL. Nástrek prevádzame komaxitovou farbou. Nevýhodou tohto prevedenia je vyššia cena oproti iným variantom.

Kotvenie medzi nerezové stĺpiky

 

Sklenené zábradlia kotvené medzi nerezové stĺpiky ponúkame v niekoľkých variantoch. Stĺpiky môžu byť guľaté (priemer 42 mm), hranaté (najčastejšie o veľkosti 40 x 40 mm), s horným madlom z dreva / z nerezu alebo bez madla. Zábradlie môžeme týmto spôsobom ukotviť na rovnú galériu, aj na šikmých ramenách schodiska.

Pri výrobe skleneného zábradlia sa jedná vždy o výrobu na zákazku. Cenu preto môžeme orientačne určiť po zaslaní projektu, alebo po telefonickej konzultácii s vami. Presnú cena za sklenené zábradlie sa stanoví až po kompletnom zameraní.

Naše realizácie

Vnútorné sklenené zábradlia

Vonkajšie sklenené zábradlia
Samonosné sklenené zábradlie, kotvené do líniového spodného profilu
Vnútorne celosklenené zábradlie v hlinikovej zasklievacej lište : rodinný dom Bratislava
Sklenené interierové zábradlie Bratislava – Dúbravka

Napíšte nám vaše požiadavky a my vám obratom pošleme cenu za realizáciu