Sklenené schody so zmyslom pre detail

Sklenené schodisko parí dnes medzi veľmi efektné a zaujímavé produkty. 

Napíšte nám

Sklenené schodisko – z vysoko kvalitného skla

Sklenené schodisko parí dnes medzi veľmi efektné a zaujímavé produkty. V kombinácii s oceľovou alebo nerezovou nosnou konštrukciou vytvára v interiéri neprehliadnuteľnú dominantu.

Sklenené nášľapy sú vyrábané prevažne z vrstveného skla vymedzeného fóliami, ktoré môžu byť číre, mliečne, alebo farebné. Aby bola zaistená bezpečnosť pohybu po sklenených schodoch, je na povrchu vytvorený protišmykový prúžok, alebo celoplošná grafika. Tá sa vytvára pieskovaním, alebo formou smaltu. Novinkou je vysoko odolné sklo s hrubou povrchovou úpravou.

Pre vás:

✓ Sklenené schodisko navrhneme podľa vášho želania.
✓ Sklenené schodisko vyrobíme z vysoko kvalitných materiálov.
✓ Sklenené schodisko nainštalujeme ako funkčné a súčasne to bude vysoko estetický prvok do akýchkoľvek priestorov.

Ďalšou výhodou sklenených schodísk je možnosť ich presvetlenia a tým vytvorenie svetelného efektu, ktorý prispieva k vytvoreniu jedinečnej atmosféry v interiéri. Sklenené nášľapy je možné osadzovať na množstvo nosných konštrukcií. Často sa využívajú konštrukcie so spodnou, bočnou, alebo chrbticovou schodnicou. Zábradlia sa používajú najčastejšie nerezové alebo sklenené, tie podporujú výsledný ľahký a vzdušný dizajn.

Vlastnosti sklenených schodísk

  • Pevnosť a dlhá životnosť. Používame špeciálne tvrdené sklo pre maximálnu záťaž. Toto sklo sa skladá z dvoch alebo viacerých vrstiev klasického skla, poprípade tepelne tvrdených skiel, vzájomne spojených jednou alebo viacerými PVB fóliami. Vďaka kvalitnému sklu sa môže životnosť skleneného schodiska niekoľkonásobne zvýšiť.

  • Protišmyková úprava. Ako vrchný diel u skleneného schodiska je možné použiť špeciálne sklo, ktoré výrazne znižuje kĺzavosť povrchu. Chôdza po takto upravenom sklenenom schodisku je úplne bezpečná.
  • Variabilita tvarov a typov. Rozmanitými kombináciami skiel rôznej sily a počtu fólií vytvoríme sklo presne podľa špecifických požiadaviek na záťaž a umiestnenia. Máme neobmedzené portfólio skiel, pieskovanie a farieb. Je možné vyrobiť takmer akýkoľvek tvar a dosiahnuť tak výnimočného vzhľadu.
  • Ochrana proti rozbitiu. Vďaka našej vlastnej konštrukcii skla je sklenené schodisko úplne bezpečné a prakticky nerozbitné. Aj keby sme pripustili čisto teoreticky, že by k rozbitiu skleneného schodiska predsa len došlo, budú jednotlivé úlomky zásluhou bezpečnostné PVB fólie držať pevne pohromade. Vylučuje sa tak riziko napríklad prepadnutia, porezania a podobne.

Silné stránky skla ako materiálu:

 

  • moderný vzhľad – jednoduchosť a elegancia
  • možnosť štýlového a farebného zladenia s celkovým dizajnom priestoru
  • pevnosť a dlhá životnosť špeciálneho skla
  • ľahká údržba
  • využitie vo vonkajších priestoroch aj v interiéroch

Napíšte nám vaše požiadavky a my vám obratom pošleme cenu za realizáciu

Naše realizácie

Posuvné sklenené dvere jednokrídlové so sklenenými schodmi – rozdelenie dvoch miestnosti